Jak odstranit gel lak

Ať už vás k tomu vede cokoli, jistě jste jednou přemýšleli, jak odstranit gel lak a gelové nehty. Samozřejmě jsou tací, co gel lak z nehtů odlupují. Těm doporučujeme, aby s tím co nejrychleji přestali. Faktem je, že odlupování a seškrabávání i obyčejného laku nehty velmi poškozuje. Odstranění gel laku je samozřejmě o něco složitější než klasický lak na nehty, každopádně existuje rovnou několik způsobů, jak gel lak odstranit. Pojďte si s námi přečíst, jak šetrně odstranit gel lak z nehtů.

Bruska na nehty

Jedním ze způsobů, jak odstranit starou vrstvu gel laku, je odbrousit ji bruskou na nehty. Kromě kvalitní brusky je důležitý také výběr frézky. U frézek je vždy doporučení, pro který materiál jsou určeny. Zde však doporučujeme nikdy nebrousit až na vlastní nehet, mohlo by dojít k nepříjemnému poranění.

Zdroj: www.ruscona.cz

Výhoda práce s bruskou je jednoznačná ー je to práce rychlá a nenáročná. Zřejmě ve chvíli, kdy vyzkoušíte odstranění nehtu bruskou, nebudete chtít měnit. Určitou nevýhodou je pořizovací cena brusky, ale pokud ji používáte již pro nehtovou modeláž, tato nevýhoda je pro vás bezvýznamná. Každopádně pokud již brusku vlastníte, sami asi víte, že to s ní chce trochu práce a cviku. Ale jakmile tomu přijdete na kloub, zjistíte, že je to nejlepší způsob odstranění gelového nehtu.

Alobalová metoda

Druhou nejčastěji používanou metodou odstranění gelového nehtu je pomocí alobalového zábalu. Postup je jednoduchý. V každém případě je potřeba mít k dispozici odlakovač na nehty s acetonem a buničinu (postačí i odličovací tampony). 

Na odličovací tampon naneste aceton a přiložte na nehet. Konec prstu s buničinou zabalte do alobalu. Takto obalte všechny nehty a nechte působit alespoň 10 minut podle toho, kolik vrstev gelu jste nanesli. Jakmile doba uběhne, odstraňte alobal a zatlačovačem kůžičky nebo pomerančovým dřívkem seškrábněte odmočený gel.

Zdroj: www.ruscona.cz

Klipy pro odstranění gel laku

Klipy fungují na stejném principu jako alobalová metoda. Budete potřebovat opět odlakovač s acetonem a kousky buničiny nebo odličovací tampony. Na buničinu naneste aceton a opět ji přiložte na nehet. Místo alobalu však tentokrát buničinu zafixujete klipem. Opět necháte působit alespoň 10 minut, podle vrstev gelu. Po sundání klipu s buničinou postupujte stejně jako u alobalové metody.

U obou metod, kdy necháváte gel pomocí acetonu odmočit je zřejmá jediná nevýhoda, a to časová náročnost. Nicméně se jedná o levnou a účinnou metodu, jak gel lak z nehtu odstranit. 

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *