Jak obléknout postavu typ hruška

Nikdo není dokonalý. Pro někoho možná klišé, které by nám každopádně mělo připomenout, že není potřeba se stylizovat do role padesáti kilové modelky. Typ postavy hruška je typicky ženská a krásná. Jediné na čem je třeba zapracovat je optické vyrovnání nesouměrností. Značkovým oblečením zvládnete zamaskovat hodně, ale nezhubnete. Myslete na to. pojďte si s námi přečíst, jak vypadá hruška ve skutečnosti, co by měla nosit a čemu by se měla raději vyhnout.

Typ postavy hruška

Všichni víme, jak vypadá hruška. Pokud máte tento typ postavy, vypadá to tak, že máte širší boky, větší zadek a naopak útlejší vrchní polovinu těla, tedy ramena a boky. Pyšnit se můžete krásným, úzkým pasem. Když ženy s postavou hruška přibírají, uvidíme to zejména na stehnech a zadečku. 

Pokud se dokážete obléct s ohledem na svůj typ postavy a svou tělesnou hmotnost, dokážete si dokonce opticky ubrat nějaká kila navíc. Kouzlem také je vybírat si značkové dámské oblečení své velikosti a nesnažit se obléct do o číslo menších kalhot. Věřte, stehna vám to zázračně nezmenší a zbytečně si zaděláte na módní peklo.

Šaty a oblečení na postavu typu hruška

Hlavní módní pravidlo pro všechny typy postav je: „Nezvýrazňuj to, co máš velké, podtrhni to, co máš hezké a zvětši to, co máš malé”. V případě hrušky to znamená, nezvýrazňuj stehna a zadek, podtrhni úzký pas a lehce zvětši ramena a hrudník. Všechno samozřejmě s citem. Tímto stylem oblékání dokonale opticky srovnáte své proporce a budete vypadat souměrně.

Velmi často se též uvádí, že s postavou hrušky byste měli volit vždy tmavší spodek a světlejší vršek. Tmavá barva vám opticky zeštíhlí nohy a zadek a na první pohled nepřitahuje pozornost. 

Co nosit:

Jak jsme již uvedli, ve vašem případě je třeba obrátit pozornost na vrchní část těla. Toho dosáhnete výraznými, vzorovanými a zajímavě řešenými tričky a topy. Nebojte se výstřihů a volte takové, které vám opticky rozšíří ramena (lodičkové, kulaté či véčkové výstřihy). Klidně se pusťte i do svršků, které jsou nabírané nebo disponují ramenními vycpávkami. Opět vám pomohou docílit větší souměrnosti s většími boky. 

Pozornost na vrchní část těla upřete rovněž většími doplňky. Popusťte uzdu fantazii a vybírejte zajímavé čepice či klobouky. Stejně tak se zaměřte na zajímavé šály a šátky, bohaté náhrdelníky a náušnice větších rozměrů.

Co se týče spodní části těla, jak jsme uváděli, vybírejte vždy tmavší barvy. Sukně volte spš do pasu, pouzdrové. Chybu neuděláte ani se sukní áčkového střihu, případně delší splývavé. Svůj úzký pas můžete zvýraznit vhodně zvoleným páskem.

Co nenosit:

Dnešní dámská móda se hodně zaměřuje na kratší trička a svršky (tzv. crop topy). To jsou bohužel kousky, které si budete muset odpustit. Vy byste měla volit vždy trička, s délkou zhruba pod pas. V tom místě totiž širší zadeček začíná, a tak na něj zbytečně neupozorníte. Vyhněte se také delším tričkům, které končí až v půlce stehen. Zbytečně byste na ně upozornili.

Rozhodně nenoste vzorované a výrazné kalhoty či sukně, které na spodní část těla přitáhnou pozornost. V obchodě nechte úzké, přiléhavé kalhoty a místo nich raději volte rovné. Mini sukně a bokové sukně si koledují o malér.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *